Další informace

                                 Roskutak final

Maskota pro Rosku Praha „ Roskutáka“ vytvořil výtvarník Jaroslav Bezděk

Systémové upozornění
Hlavní informace

Školení cvičitelů Roska Praha.

Školení cvičitelů Roska Praha.

Dne 6. 5. proběhlo v prostorách MS Centra Roska Praha školení cvičitelů. Tato školení organizuje Unie Roska po celé republice, náplň zajišťuje spolek MS Rehab v čele s fyzioterapeutkou paní Mgr. Klárou Novotnou.

Sešly jsme se všechny holky cvičitelky, stávající i budoucí. Bylo nás 8, včetně jednoho mimopražského hosta.

Číst dál...

Den otevřených dveří Roska Praha

Dne 27. 5. 2015 uspořádala Roska Praha u příležitosti Světového dne RS Den otevřených dveří.

Nabídli jsme návštěvníkům v průběhu celého dne ukázky rehabilitačního cvičení, ergoterapie a arteterapie. Dále zde byla možnost využít odborného sociálně-právního poradenství
a poradenství ohledně zaměstnávání osob zdravotně postižených, kterou zajistili pracovníci MS Centra. Také jsme nabídli konzultace týkající se kompenzačních pomůcek se zástupcem firmy DMA Praha.

Chvílemi v našem MS Centru v Tusarově ulici, Praha 7 nebylo k hnutí. Máme k dispozici přijímací místnost, malou tělocvičnu, společenskou místnost a sociální zařízení. Takové 3 + 1.

V tělocvičně se mohli zájemci podívat na cvičení, které probíhalo s našimi členy
a cvičitelkami, ve společenské místnosti byly připraveny další uvedené aktivity.

Od rána se pořád něco dělo. Lidé přicházeli, ptali se, zajímali se. Podařilo se nám získat nové členy, zdá se, že je naše činnost oslovila. Dokonce přišly i mladé maminky s malými dětmi.

Dětem se u nás velmi líbilo, v tělocvičně se vyřádily na našich nafukovacích míčích.

Přijeli se na nás podívat i zástupci společnosti KHC, která v rámci projektu „Překonej sám sebe“ se kromě jiného snaží podporovat neziskové organizace. Tak se najednou u nás zjevilo asi 10 motorkářů v bílých kombinézách, kteří objíždějí akce Rosek.

Bylo rušno až do večera. Perníkové podkovy s cukrovým nápisem Roska Praha,
které jsme nabízeli návštěvníkům, rychle mizely.

Večer jsme odcházeli unavení, ale spokojení.

Ivana Rosová

Roska Praha v Krkonoších aneb STOP sněhovým bariérám

V březnu letošního roku (8.-13.3.2015), Roska Praha uspořádala, ve spolupráci s Centrem handicapovaných lyžařů, druhý ročník zimního rekondičního pobytu, který se tentokrát konal v kouzelném prostředí Krkonoš.

Číst dál...

Ta naše Třemošnička

Do Třemošné u Plzně jezdí Roska Praha na rekondice už leta letoucí. Sdružení občanů Exodus má pro nás připravený program šitý na míru. Jsou to různé ergoterapeutické techniky, výlety, apod., co si z jejich nabídky vybereme.

Budova Exodu je ze všech objektů, které máme k dispozici v rámci našich rekondic, nejvhodnější pro vozíčkáře. Naprosto bezbariérové prostory.

Číst dál...

Cvičení s gumovým lasem

Na poliklinice Modřany od října 2014 probíhají na rehabilitaci lekce skupinového cvičení
pro veřejnost, které vedou zkušení fyzioterapeuti proškoleni na tzv. SM systém.
Jedná se o osvědčený systém cviků sestavený MUDr. Smíškem, kdy s pomocí speciálních pomůcek (např. gumové laso.) dochází během cvičení k aktivaci spirálních svalových řetězců, které bývají obvykle oslabené, např. šikmé břišní svalstvo. Zároveň dochází k uvolnění vertikálních svalových řetězců, ty naopak bývají ve velkém napětí, např. svaly podél páteře. Cvičením docílíme protažení páteře směrem vzhůru, oddálení obratlů a odlehčení tlaku
na meziobratlové ploténky a klouby, což umožňuje jejich lepší výživu, regeneraci a léčbu.

Číst dál...

Společenský večer k 30. výročí Rosky Praha a celosvětovému dni RS

Dne 28. 5. 2014 uspořádala Roska Praha, k příležitosti Světového dne roztroušené sklerózy a zároveň k 30. výročí založení Rosky Praha, společenský večer v Kulturním centru Zahrada v Praze 11. Pomohla nám řada sponzorů. Večer moderovala paní Bc. Lenka Kohoutová, bývalá poslankyně parlamentu ČR za ODS a dlouholetá členka naší organizace.

Společenský večer se konal pod záštitou Magistrátu hlavního města Prahy, které zastupoval
Doc. Ing. Mgr. Martin Dlouhý, Dr. MSc., radní hlavního města Prahy. Vedle hlavního města Prahy byl společenský večer sponzorován firmami DMA Praha, ALBI, MVS servis, TRAOMA, MUP, TEVA, ELEKTROLINE, FRANCO ARAZZI, autorské kožené kabelky, členové a přátelé Rosky Praha.

Číst dál...

Více než sto tisíc korun na boj s roztroušenou sklerózou

Tolik se podařilo vybrat Nadačnímu fondu IMPULS v rámci Maratonu MaRS.

V prvním březnovém týdnu proběhl v Sokolovně v pražských Průhonicích Maraton s roztroušenou sklerózou MaRS. Akce, do které se zapojilo dalších 10 regionů České republiky, byla pořádána Nadačním fondem IMPULS, který podporuje léčbu pacientů s roztroušenou sklerózou (RS). Výtěžek benefiční akce ve výši 144.044 Kč bude věnován na nákup rehabilitačních pomůcek.

Číst dál...

ROSKA PRAHA na sněhu aneb rekondice v Jizerkách

Ve druhém březnovém týdnu (9. - 15. 3. 2014) uskutečnila nezisková organizace
ROSKA PRAHA, sdružující lidi s diagnostikovanou roztroušenou sklerózou, svůj první zimní rekondiční pobyt, a to s pomocí Centra handicapovaných lyžařů, která spočívala především v tradičním zajištění výuky lyžování.

Číst dál...

Vzpomínáme - 10 ti leté výročí

Evropské MS společenství poprve v ČR v Praze

Ve dnech .30 dubna až 2. května 2004 se konal v Praze kongres Evropské MS platformy EMSP, který byl tentokrát věnován tématu zaměstnanost lidí s roztroušenou sklerózou. Kongresu předcházel seminář zemí střední a východní Evropy, ten se konal od 28. do 30. dubna. Seminář byl organizován ve spolupráci s Mezinárodní federací MSIF. Obě akce se mohly konat díky podpoře farmaceutické fIrmy SERONO, která se rovněž starala o propagaci , a Sorosovy nadace.

Číst dál...

INSPO 2014

V sobotu 15. března 2014 se uskutečnila konference INSPO v Kongresovém centru v Praze. Už po několikáté jsem se konference zúčastnila taky a musím říct, že poprvé jsem měla pocit, že informační technologie skutečně mohou pomáhat osobám se zdravotním postižením. A také Vám prozradím důvod. Konečně jsou osoby se zdravotním postižením považovány za lidi, konečně někoho zajímá, jak žijeme a že chceme od života víc.

Číst dál...

Další informace

Výroba svícnů a malování na svíčky

vyroba svicnu a malovami na svicky

Procvičování paměti a kognitivních funkcí

Procvicovani pameti

Rehabilitační plavání

Rehabilitacni plavani

Centrum pracovní rehabilitace

Asistence

Vaříme při RS

Obalka

Cvičení HATHA JÓGY

Joga

Časopis NRZP"Mosty"

mosty

 

Vydavatelství

Kromě Časopisu Roska nabízí spolek Unie Roska mnoho dalších aktuálních publikací nejen ze své vydavatelské činnosti