Další informace

                                 Roskutak final

Maskota pro Rosku Praha „ Roskutáka“ vytvořil výtvarník Jaroslav Bezděk

Systémové upozornění
Hlavní informace

Soutěž Sestra roku 2011 vyvrcholila v úterý na slavnostním večeru na pražském Žofíně předáním ocenění v jednotlivých kategoriích těm "nej" sestrám z celé republiky..

Titul Sestra v nemocniční a ambulantní péči získala Věra Suchá z Kutné Hory, která pracuje na neurologickém oddělení kolínské nemocnice a v hlasování veřejnosti dostala také titul Sestra mého srdce.

Věra Suchá vystudovala na vysoké škole ošetřovatelství a fyzioterapii poté, co u ní byla zjištěna roztroušená skleróza. Pacientům s touto diagnózou se také věnuje, založila regionální pacientskou organizaci Roska KutnáHora a shání prostředky na první rehabilitační centrum pro pacienty s roztroušenou sklerózou.

 Za celoživotní dílo v ošetřovatelství v soutěži Sestra roku 2011 byla in memoriam oceněna Eva Kvasnicová, bývalá hlavní sestra Vojenské nemocnice Brno, která loni v srpnu ve věku 60 let zemřela. Ocenění převzal její manžel. Sestrou v sociální péči se stala Helena Nosková, která na Vysočině pečuje o umírající klienty v jejich domácím prostředí. Ocenění Sestra ve výzkumu a vzdělávání obdržel Jan Chrastina, odborný asistent Ústavu společenských a humanitních věd za mezioborové zaměření ve vědě a výuce. Předáním cen vyvrcholil dvanáctý ročník soutěže, kterou vyhlašuje odborný časopis Sestra.

Záštitu nad oceněním měli Dagmar Havlová za Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 a pražský primátor Bohuslav Svoboda.

Zdroj Denik.cz