TPL_ESW_EASYPEASY_ADDITIONAL_INFORMATION

                                 Roskutak final

Maskota pro Rosku Praha „ Roskutáka“ vytvořil výtvarník Jaroslav Bezděk

TPL_ESW_EASYPEASY_SYSTEM_MESSAGE
TPL_ESW_EASYPEASY_MAIN_CONTENT

Vážení členové Rosky,

srdečně Vás zveme na happening sázení slunečnic v Kateřinské zahradě, IV. ročník Rozsviťme ČR, milou akci, která nenásilným způsobem otevírá dveře osvětě o roztroušené skleróze (RS)

V dnešní době informačních technologií se zdá být absurdní pořádat osvětovou kampaň, ale ne všechny informace se lidé mají možnost dozvědět na internetu, ne vždy mají šanci se je dozvědět včas. To, o co usilujeme, je rozkrytí mýtů, nepravd i polopravd, ukázat všem, že mít RS, není důvod k odsouzení. Že s RS život nekončí, a že je dobré jít dál a nebát se. Mít možnost přiznat nemoc beze strachu, že přijdu o zaměstnání.

Sázíme i rozdáváme slunečnice, abychom tímto symbolem povzbudili pacienty s RS a jejich blízké, něco málo přiblížili těm, kteří se s touto nemocí nesetkali. Kdyby to pomohlo jedinému člověku navštívit včas lékaře, tak to mělo smysl...

Mezinárodní federace - MS International Federation – vyhlašuje Světový den boje proti RS, každý rok se soustředí na některou z důležitých oblastí a připravuje společné téma. Tím letošním je Connections, čili spojení, podpora, budování komunit, možnosti a kvalita péče, přiblížení života s RS, upozornění na úskalí této nemoci... Společně proti RS, aneb s RS život nekončí souzní s myšlenkou Rozsviťme ČR. 

Každá zasazená slunečnice za sebou nechává mnoho úsměvů...

Za Nadační fond IMPULS

Marcela Nováková