TPL_ESW_EASYPEASY_ADDITIONAL_INFORMATION

                                 Roskutak final

Maskota pro Rosku Praha „ Roskutáka“ vytvořil výtvarník Jaroslav Bezděk

TPL_ESW_EASYPEASY_SYSTEM_MESSAGE
TPL_ESW_EASYPEASY_MAIN_CONTENT

Projekt ATHENA na cestách startuje soutěž na podporu bezbariérového cestování v České republice. Akce JEDEME TAKY aneb Cestování podle Vás potrvá do 31. ledna 2011 a snaží se o výměnu zkušeností v oblasti bezbariérových řešení při cestování.

 

Zájemci se mohou akce zúčastnit zasíláním fotografických nebo psaných příspěvků z cestování. Příspěvky mohou zachycovat řešení, která cestování a turistické pobyty dělají pohodlné a všem přístupné, ale také problematické oblasti, které cestování komplikují nebo dokonce úplně znemožňují. „Cílem akce je, aby lidé sdíleli své zkušenosti se službami cestovního ruchu a praktické zážitky z cestování z hlediska přístupnosti a bezbariérovosti. Svými náměty a postřehy se mohou stát inspirací, jak zlepšit služby cestovního ruchu u nás tak, aby se cestování stalo přístupné pro všechny,“ vysvětlila smysl akce manažerka projektu ATHENA na cestách Ing. Jarmila Šagátová.

Soutěžící mohou zasílat příspěvky, které dokládají například:

  • kvalitu a dostupnost informací před plánovaným výletem (informační a propagační materiály hotelů a turistických míst, rezervační systémy, informace o přístupnosti zařízení),
  • úroveň komunikace s poskytovateli služeb (ochota vyhovět specifickým požadavkům, přístup zaměstnanců, schopnost zodpovědět dotazy ohledně přístupnosti),
  • přístupnost hotelů, restaurací a turistických zajímavostí (vybavení, přístup personálu, asistenční servis),
  • spojení dopravními prostředky včetně jejich přístupnosti.

Příspěvky budou průběžně zveřejňovány na webových stránkách projektu až do konce roku 2010. Během ledna 2011 mohou návštěvníci stránek hlasovat pro ty nejlepší. „Současně bude příspěvky hodnotit také komise složená z expertů projektu. Dvanáct nejlepších příspěvků z každé kategorie zařadíme do diáře, který po ukončení soutěže vydáme,“ popsala vyhodnocení Ing. Šagátová.

Zúčastnit soutěže se může každý, kdo spolu se svým příspěvkem zašle řádně vyplněný registrační formulář, který je možné stáhnout na webových stránkách projektu. Příspěvek (fotografie nebo psaný příběh) mohou zájemci poslat mailem nebo poštou na adresu projektové kanceláře. Každý může zaslat libovolný počet příspěvků. Příspěvky je možné zasílat do 31.12.2010. Podrobné informace o soutěži a její pravidla naleznete na stránkách projektu ATHENA na cestách www.project-athena.cz.  

Hlavním cílem projektu ATHENA na cestách, který je financován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu České republiky, je podpořit rozvoj lidských zdrojů a zaměstnanost v oblasti bezbariérového cestování v České republice s využitím zkušeností a inspirace ze zemí Evropské unie. Jeho aktivity se tak zaměřují především na zvyšování povědomí a porozumění tomuto tématu u zaměstnavatelů v turistickém průmyslu, orgánů veřejné správy, vzdělávacích institucí, ale také u zdravotně postižených osob, neziskových organizací, které tyto osoby sdružují či zaměstnávají, a u široké veřejnosti. Projekt skončí v květnu 2011 a bude probíhat zejména na území Moravskoslezského, Královéhradeckého a Jihočeského kraje a hlavního města Prahy.

 

Další informace:

Ing. Jarmila Šagátová                                                                                             

manažerka projektu                                                                                              

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tel.: 558 335 479