TPL_ESW_EASYPEASY_ADDITIONAL_INFORMATION

                                 Roskutak final

Maskota pro Rosku Praha „ Roskutáka“ vytvořil výtvarník Jaroslav Bezděk

TPL_ESW_EASYPEASY_SYSTEM_MESSAGE
TPL_ESW_EASYPEASY_MAIN_CONTENT

Přijměte naše pozvání na každoroční benefiční Koncert pro Impuls, nadační fond,

který se koná dne 7.dubna 2011 od 18,30hod. v AULE ČVUT – Betlémské kapli, Betlémské nám. 5, Praha 1

více…..

 plakat_koncert_pro_impuls.jpg

 

Každoročním významnou akcí je výroční benefiční Koncert pro IMPULS, letos u příležitosti 11.výročí jeho založení, tentokrát v krásných prostorách Betlémské kaple, dne 7.dubna 2011 od 18,30hod., na kterém vystoupí v rámci benefice náš letitý partner Clarinet Factory spolu se svými studenty z konzervatoře s programem Dobrá meditace. Večer bude zahájen ochutnávkou jihoafrických vín a jarním vystoupením. Celý koncert bude moderován Mirkem Hrabětem. Vstupenky na tuto akci mají charakter dobrovolného daru, k dispozici jsou na recepci MS centra Karlovo nám. 32, Praha 2, 4.patro, tel. 224 966 422, v Czech production s.r.o., Radlická 1/19, Praha 5, tel. 724 187 020, www.czech-production.cz nebo na kontaktech Impulsu, nadačního fondu – tel. 604 232 583, e-mail : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., www.multiplesclerosis.cz

Záštitu nad naším koncertem převzala poslankyně parlamentu ČR Lenka Kohoutová a poslanec parlamentu ČR Pavel Bém.

Výtěžek tohoto koncertu bude použit na úhradu psychoterapie a fyzioterapie pacientů s roztroušenou sklerózou mozkomíšní v souladu se statutem našeho nadačního fondu. Finanční potřeba pro letošní rok je 689.701,-Kč.

Od data založení Impulsu – 6.4.2000 – uplyne již 11 let. 11 let tvrdé práce, která však již nese své ovoce. Za poslední dobu jsme podpořili několik významných projektů. V oblasti výzkumu projekt Univerzity Karlovy Farmakogenomika RS ve výši 1.680.000,-Kč, protože bez výzkumu nelze najít souvislosti této zatím neléčitelné nemoci.

V oblasti léčby jsme pomohli financovat vyšetření oční techniky v částce 48.000,-Kč, protože bez kvalitních vyšetření nelze najít příčiny potíží.

V oblasti terapie jsme podpořili projekt Terapie pro RS, kde jsme na financování psychoterapeutů nasměrovali částku 518.800,-Kč, protože psychoterapie je nedílnou – a v současné době z veřejného pojištění nehrazenou- součástí moderní léčby.

Posledním cílem IMPULSU je osvěta, které byla věnována v loňském roce velká pozornost, protože odtabuizování RS považujeme za jeden z našich prioritních cílů.

Za pomoci našich partnerů jsme prostřednictvím dvou podzimních koncertů podpořili projekt Expedice Kilimanjaro, při kterém pacienti s RS v listopadu roku 2010 zdolali nejvyšší horu Afriky jako první na světě. Díky těmto koncertům se nám podařilo seznámit s problematikou RS i mladší věkovou skupinu.

Aktuální novinkou je projekt Czech Ski Rekord, který vytvořila v pátek 18.2.2011 jazzová zpěvačka Hana Robinson (sama pacientka s RS) spolu s mistrem světa v rallye Martinem Prokopem právě v rámci osvěty pro nadační fond IMPULS. Tento úžasný sportovní i srdíčkový projekt jste mohli sledovat ve všech hlavních médiích v celé ČR. Za celou dobu trvání nadačního fondu IMPULS jsme podpořili projekty v celkové částce 6 miliónů Kč. Těším se na Vás!

Jana Vojáčková ředitelka nadačního fondu IMPULS   

program