TPL_ESW_EASYPEASY_ADDITIONAL_INFORMATION

                                 Roskutak final

Maskota pro Rosku Praha „ Roskutáka“ vytvořil výtvarník Jaroslav Bezděk

TPL_ESW_EASYPEASY_SYSTEM_MESSAGE
TPL_ESW_EASYPEASY_MAIN_CONTENT

Přijďte společně s námi postavit Rehabilitační centrum!
Festival KutnohoRSké Rockování je oslavou Světového dne roztroušené sklerózy (RS) je slaven a podporován v téměř všech zemích světa. Hlavní program se bude tento rok konat v Kutné Hoře dne 28. 5. 2011 od 11.30 hodin do 21.30 hodin v prostorách parku pod Vlašským dvorem.

rskh_plakat_small.jpgZáštitu převzali Václav Havel, ministr zdravotnictví ČR Leoš Heger, poslanec Evropského parlamentu Milan Cabrnoch, poslankyně Parlamentu ČR Lenka Kohoutová, senátor Parlamentu ČR Jaromír Strnad, město Kutná Hora a starosta RNDr. Ivo Šanc a Michaela Šojdrová. Oslavy budou mít formu hudebního festivalu pro širokou veřejnost, kterého se zúčastní známé skupiny a zpěváci a na své si přijdou i děti, pro které budou připraveny rytířské soutěže, atrakce, vystoupení řádu Černých rytířů, taneční skupiny a spoustu zábavy.

Xindl X, Vlasta Horváth, Yo Yo Band, Věra Špinarová, Marcela Březinová, Jan Kříž, Martin France, Lukáš Kumpricht, Miroslav Táborský a Miroslav Hrabě nám společně pomohou nejen otevřít tuto problematiku i mladým lidem, kterých se toto závažné onemocnění týká nejvíce, ale zároveň svým vystoupením podpoří projekt výstavby rehabilitačního centra pro nemocné roztroušenou sklerózou v ČR. Přestože je v ČR více než 19000 takto nemocných, specializované rehabilitační centrum zcela chybí, přestože pro pacienty jiných diagnóz jich je celá řada.
Rehabilitační centrum je v současnosti velkou prioritou a bylo prezentováno při řadě příležitostí - například také v rámci prestižní soutěže Žena regionu, jejíž absolutní vítězkou se stala autorka projektu centra Bc. Věra Suchá.
Na akci se společně podílí Roska Kutná Hora, Unie Roska v ČR, Nadační fond Impuls a tým Expedice RS Kilimanjaro.

Celý výtěžek této akce bude věnován na výstavbu rehabilitačního centra, které bude situováno nedaleko Kutné Hory!

Předprodej vstupenek: v sítích Ticketstream tel.: +420 224 263 049
Informační centrum Kutná Hora, tel.: +420 327 512 378
Městské informační centrum Kolín, tel.: +420 321 712 021
Informační středisko Čáslav, tel.: +420 327 300 265
Dusíkovo divadlo Čáslav, tel.: +420 327 312 139
Cena vstupenky 160 Kč v předprodejích, na místě 190 Kč.
Děti do 15 let a osoby se ZTP/P zdarma.

www.kutnohorskerockovani.cz