TPL_ESW_EASYPEASY_ADDITIONAL_INFORMATION

                                 Roskutak final

Maskota pro Rosku Praha „ Roskutáka“ vytvořil výtvarník Jaroslav Bezděk

TPL_ESW_EASYPEASY_SYSTEM_MESSAGE
TPL_ESW_EASYPEASY_MAIN_CONTENT

Soutěž pořádá Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP), a to ve spolupráci s vydavatelstvím Economia, Českým rozhlasem, Sdružením automobilového průmyslu, CZECH TOP 100, tiskovou agenturou Mediafax, společností LMC, Všeobecnou zdravotní pojišťovnou a Asociací poskytovatelů personálních služeb.  Soutěž podpořily také společnosti ICZ, Amgen, L´Oreal a  T-mobile, Lázní Vráž a Crystalex. Soutěž probíhala ve dvou kategoriích. První kategorií je Zaměstnanec roku z chráněného trhu práce. Druhou kategorií je Zaměstnanec roku z běžného trhu práce.

Chráněný trh práce = společnost zaměstnávající více než 50% osob se zdravotním postižením.

Běžný trh práce = běžná společnost, která má povinnost zaměstnávat 4% zdravotně postižených osob (vč. státní správy a samosprávy).

Do celkového finále postoupilo 18 finalistů z chráněného trhu práce a 20 finalistů z běžného trhu práce.

Vítězkami se staly

Chráněný trh práce - paní Marie Strnadová

  Zdůvodnění nominace zaměstnavatelem SOLEA, výrobní družstvo (krácená verze): Paní Strnadová  začala pracovat ve firmě hned po jejím založení v roce 2000. Startovala na pozici montážní dělnice. Vzhledem k její aktivitě a šikovnosti se od roku 2006 stala vedoucí divize montáží, kde pracuje dodnes.

 Běžný trh práce - paní  ing. Jana Novotná

Zdůvodnění nominace zaměstnavatelem Českou zemědělskou univerzita v Praze (krácená verze): Ing. Jana Novotná je absolventkou ČZU. Při konci studia na naší univerzitě jí byla diagnostikována roztroušená skleróza. Nyní je ve 2. stupni invalidity. Od roku 2007 se začala plně podílet na rozvoji akademického prostředí. Její pracovní náplň zahrnuje velmi rozsáhlé spektrum samostatné a zodpovědné činnosti vč. činnosti výzkumné. Její entuziasmus a pozitivní přístup k životu samému je příkladem nejen pro akademické pracovníky, ale i pro studenty. Dobrovolnicky se podílí na činnosti sdružení Okolo.

Vyhlášení soutěže proběhlo 23. října 2012 na Staroměstské radnici v Praze. Každý z vítězů získal originální cenu, kterou speciálně pro soutěž Zaměstnanec roku vytvořili skláři společnosti Crystalex z Nového Boru. Vítězky obdrží rovněž lázeňský pobyt uzpůsobený na míru své diagnóze v Lázních Vráž a mnoho dalších cen, které finalistům do soutěže věnovaly společnosti L´Oreal a T-mobile.

Letošní ročník navazuje na první ročník, který proběhl v roce 2011