Další informace

                                 Roskutak final

Maskota pro Rosku Praha „ Roskutáka“ vytvořil výtvarník Jaroslav Bezděk

Systémové upozornění
Hlavní informace

Čtyřiadvacetihodinová akce začne v pátek 1. března v 17 hodin a skončí v sobotu 2. března 2013 v 18.30 v centru Hadovka v Praze 6.
Centrum pro demyelinizační onemocnění Neurologické kliniky 1. LF UK a VFN
Nadační fond IMPULS2. ROČNÍK MaRS – 24HODINOVÝ MARATON S ROZTROUŠENOU SKLERÓZOU

Akci zahájí křest knihy „Drobnomalby“ Renáty Schubertové --  psychoterapeutky RS centra (Centrum pro demyelinizační onemocnění Neurologické kliniky 1. LF UK
a VFN, Karlovo náměstí, Praha). Křtu knihy se ujal prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc. S hudebním povzbuzením se přidá  zpěvačka Hana Robinson.


V 18.30 odstartuje cvičení. Stejně jako během prvního ročníku se MaRSu zúčastní pacienti, lékaři, zdravotní sestry, fyzioterapeuti, rodinní příslušníci, kamarádi, a také umělci -- Tereza Brodská, Jan Čenský, Otakar Brousek ml. a další.
Myšlenka na uspořádání této ojedinělé akce vzešla přímo od pacientů a finančně ji podpořil Nadační fond IMPULS. Prvního ročníku, který proběhl vloni,  se zúčastnilo více než sto osob. Po dobu 24 hodin se jednotlivé týmy po hodině střídaly
v kontinuálním cvičení.


Roztroušená skleróza (RS) je chronické, celoživotní onemocnění centrálního nervového systému, s výrazným dopadem na všechny oblasti života. Důležitá je proto  komplexní terapie, posilující fyzické schopnosti, jakož i ostatní složky života pacienta.


„Oproti dřívějšímu názoru na škodlivost pohybu se dnes již ví, že tělesná aktivita je naopak jedním z podstatných nástrojů k pozitivnímu ovlivnění vývoje onemocnění. Vzhledem k charakteru nemoci ovšem není možné poslat všechny pacienty do běžného fitcentra. Větší pomocí je speciální cvičení pod dohledem vyškoleného fyzioterapeuta, ideálně v kombinaci s psychoterapií, případně s dalšími složkami komplexní rehabilitace“, zdůrazňuje MUDr. Dana Horáková, specialistka RS centra v Praze na Karlově náměstí.


„V současné době funguje v České republice 15 specializovaných RS center při neurologických klinikách. Většina RS center nemá vlastního fyzioterapeuta, ergoterapeuta či psychoterapeuta “, uvedla Mgr. Lucie Keclíková, fyzioterapeutka RS centra na Karlově náměstí v Praze.

Organizátoři zdůrazňují, že vítězem Maratonu s roztroušenou sklerózou bude každý, kdo vezme život do vlastních rukou.


Mgr. Lucie Keclíková, fyzioterapeutka, RS centrum, Neurologická klinika, 1. LF UK
a VFN, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 773 605 818
Jana Vojáčková, výkonná ředitelka, Nadační fond IMPULS, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,  604 232 583
 

Nadační fond Impuls vznikl v roce 2000. Jeho cílem je podporovat projekty,  zajišťující komplexní a kvalitní léčbu roztroušené sklerózy, její výzkum, jakož
i osvětovou činnost.      
www.multiplesclerosis.cz