TPL_ESW_EASYPEASY_ADDITIONAL_INFORMATION

                                 Roskutak final

Maskota pro Rosku Praha „ Roskutáka“ vytvořil výtvarník Jaroslav Bezděk

TPL_ESW_EASYPEASY_SYSTEM_MESSAGE
TPL_ESW_EASYPEASY_MAIN_CONTENT

Text na pozvánce byl výmluvný: Dne 11. 5. 2013 se koná v KC Zahrada v Praze 4 společenský večer ke Světovému dni RS, nad kterým má záštitu paní poslankyně Lenka Kohoutová. Je spojen s oslavou významného životního jubilea ing. Jaroslava Ziky, předsedy Rosky Praha.

Na plesání moc nejsem, ale pozvánku na ples jsem odmítnout nemohla. Jardovi popřát chci. Jenže základní otázka zněla, co na sebe. Mezi tepláky a tričky na cvičení moc velký výběr nebyl. Tak jsem prošla šatník své dcery. Ale ani mezi minišaty s velkým výstřihem jsem si nevybrala. Naštěstí poměrně často chodím do divadel, tak jsem přece jenom něco našla, i když róba to zrovna nebyla. Akce byla perfektně zorganizovaná, svoz plesajících byl zajištěn. Příjemný prostor Kulturního centra Zahrada plně vyhovoval tanečníkům na vozících, s berlemi i bez. Zahájení plesu bylo spojeno s gratulací k narozeninám našeho Jardy.

 

Jarda vydupal Rosku ze země

Jó Jarda... Znám ho sto let a jednu zimu, jak se říká. Vzpomínám, jak stál u osamostatnění Rosky od Svazu invalidů.

Rosku doslova vydupal ze země, založil organizaci, která funguje po celé zemi. Postupoval přitom systematicky s rozmyslem, vytvořil stanovy, přivedl Rosku do mezinárodního MS  společenství, sháněl peníze, vymýšlel a realizoval projekty činnosti, organizoval akce, byl šéfredaktorem časopisu Roska, který převážně sestavoval. Vybavuji si rekondice, kdy jsem ho honila na cvičení. Snažil se rozprostřít karimatku v nejzazším koutě, abych na něj moc neviděla. Naštěstí  rád úřaduje. Ale nás cvičitelky chová jako oko v hlavě. Celou Rosku chová jako oko v hlavě, je naší dobrou duší.

Tak jsme se na něj všechny slétly a těch polibků co dostal!

Když jsem si ho tak prohlížela, nic bych za to nedala, že těch pusinek za celý život nedostal málo. Tančili jsme, zpívali a povídali si.

Následoval koncert Evy Henychové. Zpívá, hraje na kytaru, písničky a hudbu si sama skládá.

Mám ráda písničky, nad kterými musí člověk přemýšlet. A při její tvorbě je o čem. Určitě nezáleží na tom, zda má taky eresku.

Pak se rozběhla zábava, během níž za doprovodu muziky DJ Kolíka probíhala tombola.

Vím, že nikdy nic nevyhraju, přesto jsem zakoupila 15 lístků do tomboly. Dva byly výherní, ceny zcela totožné. Mám dva jelení loje, dva pilníky na nehty, 8vzorků opalovacího krému. Slunce nesnáším.

I na tanec došlo. Ladně jsem kroužila na vozíku kolem svých partnerů, jenom tu polku musím ještě dopilovat.

Sami organizátoři, kteří byli z našich řad, připravili k občerstvení obložené mísy, Jarda přidal svůj narozeninový dort ve tvaru stromu života.

Plesali jsme do noci, tančili, povídali, zkrátka povedený ples jsme si všichni užili. Jenom škoda, že nás nebylo víc.

 

Užili jsme si i kouzlo noční Prahy

Celý ples měl pro mě, Alici a Věru ještě půvabnou dohru. Řidič firmy, která nás rozvážela, byl velmi laskavý, a přesto, že přijel dřív, počkal, až doplesáme.

Alice a já bydlíme na jednom konci Prahy, Věra na opačném konci, směrem na Pražský Hrad. Pan řidič to vzal nejprve přes Hradčany. Věra vepředu vzala mikrofon a dělala nám průvodkyni. V 1.30 jsme projížděli liduprázdnými osvětlenými starobylými uličkami kolem kostelů, až ke Hradu, se zasvěceným komentářem.

Domů jsem dojela asi ve dvě, omámená nočním životem.

Jardo, přejeme hodně zdraví!

Ivana Rosová

 

Děkujeme našim sponzorům

DMA s.r.o., kompenzační pomůcky

MUP, metropolitní univerzita Praha

Prima via s.r.o., cestovní kancelář

Traoma s.r.o.

MVS servis s.r.o.

Zahrada kc

Arigo s.r.o.

Albi a.s.

Centrum handicapovaných lyžařů o.s.

Karel Mýl, velkoobchod stříbro

WorldMSday

Lenka Kohoutová, poslankyně parlamentu ČR

Alice Plundrová

Jaromír Konůpka