TPL_ESW_EASYPEASY_ADDITIONAL_INFORMATION

                                 Roskutak final

Maskota pro Rosku Praha „ Roskutáka“ vytvořil výtvarník Jaroslav Bezděk

TPL_ESW_EASYPEASY_SYSTEM_MESSAGE
TPL_ESW_EASYPEASY_MAIN_CONTENT

Je tak snadné sedět doma u televize, nadávat na svět a mít spoustu skvělých řešení. Důležitou informací však zůstává, že kromě členů rodiny a nábytku vás nikdo neslyší. Mám jeden malý návrh. Sdělme si všechny ty důležité informace navzájem a poté jedním hlasem braňme své zájmy.

Určitě je každému důchodci (a to i důchodci budoucímu) dost divné, že pokud je třeba šetřit na státní úrovni, vždy se začíná u invalidních a starobních důchodců. Příští rok to odneseme pouhou nevalorizací našich důchodů. Na druhou stranu se zvýší spotřební daň a daň z pohonných hmot. Premiér naší vlády tvrdí, že je třeba utáhnout si opasky. „Vážený pane premiére, vyšlo Vám ve Vaší statistice, že mnozí z nás žijí pouze z důchodu? Spočítejte si, prosím Vás, naše náklady. Platíme bydlení, stravu, oblečení, pohonné hmoty, léky, zdravotnické potřeby a zdravotnické pomůcky. Co navrhujete vyškrtat?“
Velmi se těším na Vaše argumenty a především na ten o zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Bude to dlouhá řeč, slibuji.

Závěrem musím vyjádřit obrovské zklamání. Naivně jsem se domnívala, že jsme sociálním státem, že poskytujeme sociální jistoty. Omyl. Dobré koryto patří jen vyvoleným.

Monika Henčlová