TPL_ESW_EASYPEASY_ADDITIONAL_INFORMATION

                                 Roskutak final

Maskota pro Rosku Praha „ Roskutáka“ vytvořil výtvarník Jaroslav Bezděk

TPL_ESW_EASYPEASY_SYSTEM_MESSAGE
TPL_ESW_EASYPEASY_MAIN_CONTENT

Komplexní informace z oblasti zdravotní a sociální péče doposud nebylo možné najít soustředěně na jednom místě. Pokud máte například v péči dlouhodobě nemocné dítě a přitom se ještě staráte o nejstarší členy rodiny, strávíte vyhledáváním potřebných informací spoustu času.

Bezplatnou podporu při řešení nejrůznějších životních situací spojených se zdravím poskytuje veřejnosti nový internetový portál PartnerProZdravi.cz. „Snažíme se, aby byl portál co nejobsáhlejší a dokázal poradit ve všech souvisejících oblastech,“ říká Kateřina Havlová ze společnosti Mirandella, která portál PartnerProZdravi.cz provozuje. 
Informace tu najdete přehledně uspořádané v lékařské, sociální, právní, finanční a alternativní poradně. Dozvíte se, na co si dát pozor při výběru zdravotnického zařízení, pojišťovny či lékaře nebo na jaké dávky máte nárok a kam se obrátit, protože sociální systém u nás rozhodně není jednoduchý. 
"Počítáme s tím, že o informace a poradenství v této oblasti bude opravdu mimořádný zájem,“ dodává Havlová.
Více na www.PartnerProZdravi.cz

Portál, který je partnerem pro Vaše zdraví
Na webové adrese www.partnerprozdravi.cz objevíte unikátní portál, který zdarma poskytuje podporu při řešení životních situací spojených s ochranou zdraví a také velké množství informací z oblasti zdravotnictví a sociální péče a s nimi související legislativy.
Třebaže je určený pro širokou veřejnost, nejvíce ho ocení ti, kteří aktuálně řeší své zdravotní problémy. Vítaným partnerem bude také pro všechny, kteří věnují svoji péči dlouhodobě nemocným. 
„Komplexní informace z oblasti zdravotnictví a sociální péče doposud nebylo možné najít soustředěně na jednom místě, tuto niku bychom rádi vyplnili. Samozřejmě, pacientských organizací sdružujících pacienty s určitým onemocněním, je mnoho. Pokud ale pacient trpí najednou několika chorobami – nebo chorobou, která je velmi vzácná, hledání informací takovému pacientovi nebo ještě častěji osobě, která o něj pečuje, zabere spoustu času. Proto chceme, aby byl portál co nejobsáhlejší, a zveme pacientské organizace na naše stránky zdarma,“ říká Kateřina Havlová, předsedkyně představenstva společnosti Mirandella, která je provozovatelem portálu Partner Pro Zdraví.

Odborné poradenství z pohodlí domova
Portál určený laické veřejnosti je přehledně členěn do několika sekcí. Vedle aktuálních článků ze zdravotnictví tu najdete encyklopedické souhrny informací o jednotlivých onemocněních. Řada informací je vysloveně praktického charakteru. V logické struktuře tak najdete:
• nároky a práva pacientů z oblasti zdravotní a sociální péče včetně aktuálně platné legislativy,
• přehledy léků a výše doplatků při jejich výdeji na předpis, 
• seznam zdravotnických potřeb, jejich aktuální ceny a dostupnost, informace a kontakty na střediska pomoci (zdravotnická zařízení, pacientské organizace, atd.),
• kalkulačky stanovující konkrétní nárok pacienta na dávky,
• přehled poskytovatelů zdravotní a sociální péče.
Pacienti mají také možnost klást dotazy odborníkům online - portál totiž nabízí lékařskou, sociální, právní, finanční a alternativní poradnu.
„Pokud pacient nenajde odpověď na svou otázku na našich stránkách, má možnost požádat o radu kvalifikovaného odborníka. Jsme velmi rádi, že se nám pro portál podařilo získat nejen specialisty v oblasti zdraví a zdravotnictví, ale také i z oblasti sociální péče,“ říká dále Kateřina Havlová a doplňuje: „Podle svých zkušeností mohou čtenáři portálu jednotlivé poskytovatele zdravotní péče ohodnotit. Věříme, že zveřejněný oficiální rating povede pracoviště ke zlepšení úrovně a služeb jednotlivých zařízení.“
Dlouhodobě nemocní i lidé o ně pečující se mohou často dostat do finančních problémů. Na stránkách www.partnerprozdravi.cz se dozví, na jaké dávky mají případně nárok a na koho se mají obrátit, protože sociální systém u nás rozhodně není jednoduchý.
„Také jim poradíme, na co si mají dát pozor při výběru zdravotnického zařízení, lékaře či terapeuta. Počítáme s tím, že o informace a poradenství v této oblasti bude opravdu mimořádný zájem,“ dodává Kateřina Havlová.

Nabídka na otevřené dlani
Zájemcům o pravidelné informace z oblastí, které portál PPZ poskytuje, nabízíme bezplatné členství v klubu PPZdraví. 
Zdarma také na portále nabízíme služby pacientským organizacím. Bezplatně jim vytvoříme webovou prezentaci, poskytneme redakční systém pro vlastní články, webhosting na doméně 3. řádu a možnost sdílení médií a článků. 

Kontakt: Kateřina Havlová,