TPL_ESW_EASYPEASY_ADDITIONAL_INFORMATION

                                 Roskutak final

Maskota pro Rosku Praha „ Roskutáka“ vytvořil výtvarník Jaroslav Bezděk

TPL_ESW_EASYPEASY_SYSTEM_MESSAGE
TPL_ESW_EASYPEASY_MAIN_CONTENT

Ve dnech 19.-22.10. se již po patnácté uskuteční akce s názvem Pro Váš úsměv. Jedná se o doprovodný program brněnského veletrhu Medical Fair Brno – Central Europe a REHAPROTEX, který od prvopočátku úspěšně organizuje Liga vozíčkářů společně s BVV, a.s.

Pro Váš úsměv je svou podstatou naprosto jedinečný, neboť je zde každému návštěvníkovi poskytnuta velká řada možností k získání informací. Na jediném místě, v bezbariérovém pavilonu V, máte k dispozici dostatek odborníků, kteří jsou schopni a ochotni řešit problémy týkající se centrálního tématu, a tím je „Člověk s postižením“. Je naprosto běžné zde potkat lidi ze všech koutů České republiky. Proto nás také těší, že výjimkou není ani zahraniční návštěvník. Zhlédnutí vystavovaných pomůcek, využití služeb sociálně-právních poraden či domluva forem vzájemné spolupráce láká každého.

Novinkou pro rok 2010 je, že se celý veletrh, tedy Medical Fair, REHAPROTEX a Pro Váš úsměvu, uskuteční v jednom společném pavilonu - V. Návštěvník tak bude moci na jednom místě shlédnout širokou škálu zajímavostí, které veletrh nabízí a nebude již muset přecházet z jednoho pavilonu do druhého. Semknutí se do jednoho pavilonu ale v žádném případě neznamená omezení programu.

Moderní technologie pomáhající zdravotně postiženým osobám budou představeny ve stánku s názvem Internetovna. V letošním roce zde také plánujeme organizovat pravidelné odborné přednášky na dané téma.

V loňském roce byla na veletrhu představena programová novinka, a tou byl sportovní koutek. Toto místo bylo velice oblíbené, a proto se na něj můžete těšit i v letošním roce. Ve spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci vám představíme širokou škálu letních, ale také zimních sportovních aktivit pro osoby se zdravotním postižením.

Ve vybraných sálech BVV budou probíhat přednášky, workshopy či jiný program jak pro odbornou tak laickou veřejnost. Sály jsou dány k dispozici organizacím zabývajícím se sociální oblastí. V letošním roce rozšiřujeme naši působnost na oblast všech sociálních služeb.

Liga vozíčkářů, jakožto organizátor celého doprovodného programu, ráda poskytne všem návštěvníkům veletrhu informace nejen o samotném programu, ale také o jejím působení a jejích programech. Jako vždy ji najdete ve stánku v centru akce Pro Váš úsměv.

Největší část sekce Pro Váš úsměv tvoří prezentace chráněných dílen a názorná ukázka výroby jejich produktů. Návštěvníci si tak mohou nejen prohlédnout, jak samotná výroba předmětů vypadá, ale také si vybrané kusy zakoupit a podpořit tak tuto aktivitu.

Pro dlouholeté příznivce programu by ale nebyl veletrh veletrhem, kdyby zde tradičně nenašel chráněné dílny, ukázky hippoterapie, canisterapie a vycvičené vodící a asistenční psy. Proto zde mají i letos právoplatné umístění. Samotný stánek Ligy vozíčkářů, nacházející se uprostřed pavilonu, nabízí oblíbenou Internetovnu, která je místem předvádění moderní počítačové technologie pomáhající lidem s handicapem v každodenním životě. Občerstvení a odpočinek naleznete v nedaleké Čajovně, ke které je přilehlý Dětský koutek a od stolečků s občerstvením může návštěvník pozorovat nedaleké a hlavně stále živé pódium.

Ve spolupráci s Českými drahami projede první den veletrhu branami výstaviště Vlak plný úsměvu. Tento vlak přiváží z celé republiky jednak lidi se zdravotním postižením, ale také politickou reprezentaci.

Fotografická soutěž a výstava Život nejen na kolech patří již po čtrnáct let neodmyslitelně k Lize vozíčkářů. Na veletrhu bude návštěvníkům představena kolekce třiceti nejlepších soutěžních fotografií z roku 2010 a také soubor nejúspěšnějších a nejzajímavějších fotografií ze všech již uplynulých třinácti ročníků fotografické soutěže.

V roce 2010 se mohou návštěvníci veletrhu Medical Fair a jeho doprovodného programu Pro Váš úsměv těšit na přednášky z oblasti sociálních služeb. Poskytovány budou jak informace pro laiky tak pro odborníky. Centry těchto přednášek budou hlavně sály D a E v Kongresovém centru BVV a dále sály Brno a Morava v pavilonu A.

Tématické rozdělení dnů:

19. 10. - Sociální služby a legislativa
20. 10. - Děti, sport a volný čas
21. 10. - Senioři a zdravý životní styl
22. 10. - Vzdělávání a pracovní uplatnění

www.ligavozic.cz

Unie Roska bude opět přitom. Vystavovat bude v pavilonu V ve stánku č. V 068 

Srdečně Vás všechny zveme, přijďte k nám.