TPL_ESW_EASYPEASY_ADDITIONAL_INFORMATION

                                 Roskutak final

Maskota pro Rosku Praha „ Roskutáka“ vytvořil výtvarník Jaroslav Bezděk

TPL_ESW_EASYPEASY_SYSTEM_MESSAGE
TPL_ESW_EASYPEASY_MAIN_CONTENT

Od 13.12. došlo k očekávaným změnám ve speciální autobusové dopravě určené pro přepravu osob s omezenou schopností pohybu a orientace.

Nově dopravu zajišťují linky označované buď znakem vozíčkáře, nebo písmenem H a číslem, pro naše potřeby tedy H 1 a H 2.

Linka H 1 je klasickou „jedničkou", téměř tak, jak ji známe. Došlo jen k mírným změnám ve vedení trasy a ke změně jízdního řádu.

Linka H 1 nezajíždí od zastávky Bryksova k OC Černý Most. Spojení ze zastávky Bryksova k OC Černý Most bude nově zajišťovat linka č. 296, která současně zajistí i spojení s OC Štěrboholy a Rehabilitačním střediskem na Chvalech. Linka  jezdí dvakrát za hodinu, a to i v sobotu a v neděli.

Linku H 1 i nadále zajišťují vozy Crossway a Dopravní podnik, linku č. 296 pak midibusy SOR a nový dopravce About me, s.r.o.

Linka H 2 zčásti nahrazuje zrušenou linku č. 3. Trasa linky H 2: Kodymova - Bucharova - Nemocnice Motol - Vypich - Břevnovská - Hradčanská - Malostranská - Nemocnice na Františku - Náměstí Republiky - Florenc - Na Smetance - Jiřího z Poděbrad - Nemocnice Vinohrady - Poliklinika Zahradní Město - Centrum Zahradní Město.

Spojení se severem města zajišťuje linka č. 295, která však nezajíždí na přestupní uzel na Florenc.

Nově jezdí i linka č. 293, která spojuje stanici metra Háje s lokalitami okolo Petýrkovy a Hornomlýnské, Kunratice, IKEM, Thomayerovu nemocnici a Budějovickou, a linka č. 297, která spojuje Nemocnici Vinohrady s Malešicemi.

Linku H 1 i nadále zajišťují vozy Crossway a Dopravní podnik, linku H 2 a linky 293, 295, 296 a 297 pak midibusy SOR a nový dopravce About me, s.r.o.

Jízdní řády naleznete na www.dpp.cz.

S pozdravem,

Jarka Franková