TPL_ESW_EASYPEASY_ADDITIONAL_INFORMATION

                                 Roskutak final

Maskota pro Rosku Praha „ Roskutáka“ vytvořil výtvarník Jaroslav Bezděk

TPL_ESW_EASYPEASY_SYSTEM_MESSAGE
TPL_ESW_EASYPEASY_MAIN_CONTENT

Kdo by řekl, že také v alternativní léčbě osob se zdravotním postižením existují předsudky

Canisterapie vychází z kontaktu člověka a psa. Obecně však platí, že pes musí být velký, ochotný fungovat jako polštář, přikrývka nebo koník pro malé děti.

Mezi osobami se zdravotním postižením koluje mnoho mýtů a polopravd. Já teď jednu polopravdu naruším a pro canisterapii doporučím bišonka, zástupce malých plemen. Jeho praktickou výhodou je nelínající srst, která nezpůsobuje alergie, a především jeho hravá povaha, která ani největšího skeptika nenechá bez úsměvu.

Pro cvičení jemné motoriky doporučuji mazlení, hlazení a „ňuhňání“ s tvorečkem, jehož váha málokdy přesáhne pět kilo. Pokud chcete držet dietu, opět musím doporučit bišonka. Nebudete-li při stravování dost rychlí, majitelem potravy se stane pes. Je sice malý, ale má schopnost skákat na své rozměry do neuvěřitelné výšky a dálky. V případě, že chcete zdokonalovat svoji psychickou rovnováhu a klid, opět doporučuji bišonka. Když už po několikáté přenese důležitou věc z bodu A do bodu B, nesdělí vám, kde se bod B nachází, přitom se ale sladce tváří a jeho obrovské oči sdělují, že na něj nemáte, v životě vás už málo co rozhodí.

Považujte výše uvedené za reklamu na psího kamaráda. Stejně to děláte pro sebe.

Monika Henčlová