TPL_ESW_EASYPEASY_ADDITIONAL_INFORMATION

                                 Roskutak final

Maskota pro Rosku Praha „ Roskutáka“ vytvořil výtvarník Jaroslav Bezděk

TPL_ESW_EASYPEASY_SYSTEM_MESSAGE
TPL_ESW_EASYPEASY_MAIN_CONTENT

Co znamenají internet a telefon pro lidi se zdravotním postižením, jak ovlivňují jejich život? To je téma již 7. ročníku literární soutěže Internet a můj handicap, který vyhlásilo BMI sdružení. Zatímco v prvých pěti ročnících byla soutěž zaměřena jen na internet, nyní sice má tradiční název, ale tematicky se podruhé rozšiřuje o význam telefonu pro lidi s postižením. Tomu odpovídá i první cena: mobilní telefon s bezplatným připojením internetu na jeden rok. Vítězi ji poskytne společnost Telefónica O2, která je hlavním partnerem konference INSPO 2011 - Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami, na níž budou 19. března 2010 vyhlášeny výsledky soutěže

Pro inspiraci se mohou zájemci podívat na stránky www.helpnet.cz/inspo, kde jsou zveřejněna díla z dosavadních šesti ročníků soutěže. Bude zde postupně upřesňován i program konference INSPO: zatím organizátoři ze sdružení BMI prozradili několik hlavních témat. Patří k nim informace o přínosu digitalizace televizního vysílání osobám se sluchovým a zrakovým postižením, představení projektu Big Help, dohledového centra umožňujícího monitorovat online zdravotní funkce člověka a zajišťovat lidem se zdravotním postižením asistenci na dálku, nebo přiblížení služby O2 pro neslyšící osoby.

Pravidla literární soutěže zůstávají stejná jako v minulých ročnících. Maximální rozsah textu je 600 slov. Autoři v něm mají vyjádřit na základě vlastní zkušenosti, jak jim internet nebo telefon pomáhá vypořádat se s postižením. Porota bude při hodnocení přihlížet jak k literární úrovni, tak k obsahové zajímavosti. Do soutěže nebudou přijaty práce z předchozích ročníků. Text opatřený poštovní i elektronickou adresou je nutné zaslat nejpozději 20. února 2011 na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..