TPL_ESW_EASYPEASY_ADDITIONAL_INFORMATION

                                 Roskutak final

Maskota pro Rosku Praha „ Roskutáka“ vytvořil výtvarník Jaroslav Bezděk

TPL_ESW_EASYPEASY_SYSTEM_MESSAGE
TPL_ESW_EASYPEASY_MAIN_CONTENT

Vážení přátelé a příznivci šachu,

Šachový zápas bývalého československého reprezentanta Vlastimila Horta se švýcarským matadorem ruského původu Viktorem Korčným se uskutečnil ve Vráži..

Vlastimil Hort šestinásobný československý mistr a od roku 1985, kdy emigroval, německý šachový velmistr a také uznávaný šachový teoretik. Největšího úspěchu dosáhl v mezipásmovém turnaji mistrovství světa v Manile roku 1976, kde skončil druhý a postoupil do turnaje kandidátů 1977, ve kterém v boji o postup mezi nejlepší čtyři prohrál s Borisem Spasským. U příležitosti 65.narozenin obdržel Čestnou zlatou plaketu prezidenta republiky.

Viktor Lvovič Korčnoj dříve sovětský a nyní švýcarský šachový velmistr ruské národnosti. Sehrál dva oficiální zápasy o titul mistra světa proti Anatolijovi Karpovovi. Poprvé ve filipínském Baguiu, kde ve vypjaté atmosféře podlehl mistru světa o jediný bod a odveta se mu nepodařila ani o čtyři roky později v Meranu. Je velmi ctěn pro svoji vytrvalost, s níž navzdory vysokému věku drží ve světové špičce.

Tyto legendy sehráli vzájemný zápas v Lázních Vráž od 7.10. do 17.10. 2010. Měli jste jedinečnou možnost být při tom, podívat se na střetnutí, poslechnout si rozbory partií nebo si zahrát s velmistry simultánku. Podrobný program šachového duelu najdete na webových stránkách lázní Vráž nebo Vám jej rádi zašleme na Váš email.

Příjemné prostředí hotelu Vráž Vám kromě nezapomenutelného zážitku umožní i léčebné procedury, masáže, bylinné a vířivé koupele, magnetoterapie, kryoterapie, individuelní a skupinové cvičení nebo jen relax v sauně a bazénu.

Těšíme se na setkání s Vámi.