TPL_ESW_EASYPEASY_ADDITIONAL_INFORMATION

                                 Roskutak final

Maskota pro Rosku Praha „ Roskutáka“ vytvořil výtvarník Jaroslav Bezděk

TPL_ESW_EASYPEASY_SYSTEM_MESSAGE
TPL_ESW_EASYPEASY_MAIN_CONTENT

 

 

Průběh akce telegraficky z přepsaných zpráv sms nebo facebooku o dění od účastníků RS expedice.

pátek 15. 10. 2010

Tak jsme právě v pořádku trochu hladoví přiletěli do Bruselu. Snad nám dají v dalším letadle najíst. Za hodinu odlétáme do Nairobi.

Už jsme v Africe v Ugandě, mezipřistání v NTB, pak ještě letíme hodinu do Nairobi. 

Tak jsme právě přistáli v Nairobi, úmorný let.

   

 

 

 

 

 

sobota 16. 10. 2010

Tak jsme po první vydatné snídani s výbornou omeletou a spoustou ovoce. Za chvíli vyrážíme na osmihodinovou pouť do města Aruzha.

 

Právě jsme na hranicích  s Tanzanií a čekáme na víza. Všudypřítomní prodejci nabízejí náramky, látky a sošky. Svítí sluníčko a je 27 st. C. Voda stojí necelých 80 Kč za 1,5 litru.

 

neděle 17. 10. 2010

Právě vyrážíme několika džípy do parku Tarangine na safari. Měli bychom vidět slony, žirafy a nosorožce.

 

úterý 19. 10. 2010 

Dnes jsme vstávali před šestou hodinou. V noci kempem procházely hyeny, některé z nás sledovaly ze vzdálenosti 3 metrů i na toaletu. Vyrazili jsme doprostřed parku Serengeti. Právě pozorujeme impaly, supy a hadojedy.

 

Přejíždíme z parku Serengeti do rezervace v kráteru Ngorongoro. Cesta je kamenitá, strašně prašná a nerovná. Džípy mají co dělat a musí jet rychle, aby nerovnosti úplně nezničily nápravy. Včera jsme po cestě potkali nákladní vůz s upadlou nápravou. Řidič dostal sušenky a vodu, aby vydržel, než dorazí pomoc. Dnes byl ještě na místě.

 

Právě nám zkřížila cestu skupinka žiraf, které jsme viděli z těsné blízkosti. V Serengeti jsme strávili celý den. Mimo jiné jsme potkali hrochy, lvíčata, kočkodany nebo jsme pozorovali geparda při snídani, na menu byla čerstvě ulovená gazela. Teď právě míříme ke kráteru Ngorongoro, nad kterým strávíme další noc.       

 .

čtvrtek 21. 10. 2010

Včera večer jsme po úmorné cestě dorazili pod Kilimanjaro. Dnes ráno jsme rozdělili vybavení na batohy, které nesou nosiči (mnohdy lehčí než ty, co neseme my), a batohy pro denní potřebu. Autobusem jsme dojeli k Marango Gate, kde jsme se zaregistrovali. Michal upravil Dance vozík a přidělal na něj speciální přední terénní kolo. Nyní jsme na cestě do prvního tábora ve výšce 2700 m.

 

Včera večer jsme spali nad kráterem Ngorongoro. Večer navštívili tábor dva sloni, aby se napili vody. Byli od nás necelých deset metrů. Ráno jsme vstali a sjeli džípy do kráteru. Všude byli hroši, plameňáci, zebry a hyeny. Pak jsme narazili na lví rodinku. Lev a dvě lvice s lvíčaty. Byli asi tři metry od cesty a pojídali zebru. Lvíčata ležela na cestě a mezi džípy. Po návštěvě lví rodinky jsme projížděli
kráterem, až se některým chtělo na záchod. Řidič nás zavezl k jezírku s hrochy, kde byly postavené toalety. Bohužel nedaleko byl lví samec, který se rozhodnul lehnout si před dámské záchodky. Spokojeně tam odpočíval a spal. Museli jsme jinam a místní se schovávali na střeše a čekali, až odejde. Po přesunu na jiné záchody jsme pomalu vyjeli z kráteru a vydali se pod Kilimanjaro do Marangu.

 

Právě jsme v pořádku dorazili do Mandora HUT ve výšce 2700 metrů.
Danča na speciálně upraveném vozíku spolu s Michalem a Vendy byli první. Cesta byla prvním úspešným testem celého týmu a vedla krásným deštným pralesem.

 

pátek 22. 10. 2010

Milí přátelé, psal mi Jakub, že jsou všichni v pořádku ve výšce 3700 metrů. Jen se jim hůře dýchá. Budu se těšit, že brzy napíší další zprávy.

 

sobota 23. 10. 2010

Dnes jsme byli na aklimatizačním výletu na Zebra Rock, výška 4100 metrů. Všichni mají dobrou náladu a zatím žádné potíže. Vendy má bohužel rozedřené paty, snad se jí do zítra zahojí, aby mohla pokračovat dál. Včera byla statečná a s velkým vypětím a v bolestech sem došla.

 

pondělí 25. 10. 2010

dnes dorazila další parta Čechů. Je jich 16. Zítra vyrazíme v 7 h a jdeme asi 9 h a pak máme 23 h klid, kdo to zvládne, jde na vrchol a zpět asi 15 h. Snad se nám to podaří. Dnes nám na cestu k Zebřím skalám padaly kroupy. Tak nám držte palce a všechny mocinky zdravíme...
Takže držíme pa...

 

úterý 26. 10. 2010

Dnes v 6.30 jsme pokořili nejvyšší vrchol Afriky KILI. Zvládlo nás to 13 ze 17 i já i Nika, něco nádherného, ještě teď jsme dojatí. Naši tanzanští přátelé, díky kterým jsme to dokázali, nám na vrcholu zazpívali, plakali jsme my i oni. NEZAPOMENUTELNÝ ZÁŽITEK.

Všem děkujeme za podporu, bez vás by se tento výstup nepodařil.

 

středa 27. 10. 2010                                       

Právě jsme na cestě do Nairobi, zítra nás čeká setkání na velvyslanectví. V pátek pak návštěva sirotčince a předání dárků dětem.

 

čtvrtek 28. 10. 2010

Ahoj, jsme na chvilku připojeni a moc děkujeme za podporu a úžasné zprávy. Bohužel nám tu moc nefunguje technika, takže se k vám nedostaly všechny naše zprávy. Včera večer jsme všichni v pořádku dojeli do Nairobi. Co se týče výstupu, nahoru vyšlo neuvěřitelných 13 lidi, což je jeden z nejúspěšnějších skupinových výstupů vůbec, zpátky do Prahy se vracíme 30. 10. v 16.45 a všechny Vás na letišti rádi uvidíme. Máme Vás rádi, J.

 

sobota 30. 10. 2010

Ahoj všemJ, jsme zpátky doma! Unaveni, ale všichni v pořádku. Bylo to nádherné. Brzy Vám napíšeme podrobnější informace. Díky všem, Vaše reakce a zprávy jsou úžasné!

 

Češi s roztroušenou sklerózou zdolali Kilimandžáro

www.rozhlas.cz

Česko si může připsat další prvenství. Pět Čechů s roztroušenou sklerózou v rámci expedice Kilimanjaro 2010 zdolalo vrchol nejvyšší hory Afriky. Jedná se o první expedici skupiny pacientů s roztroušenou sklerózou na světě, která úspěšně zdolala tuto horu.

 

Některé reakce od lidí z Česka průběžně sledujících RS expedici:

 

Díky za zprávičky a všem přeji nádherné zážitky. Užijte si to co nejvíce. Hodně zdraví a síly. Všechny moc zdravím a držím palce.                  Irena H. 

 

Ahojky. Tak to je SUPER, dostávat  zprávičky o tom, kde se zrovna nachází partička nadšenců akce Kili.Vlastně i my jsme duchem na stejném místě. Dík a jen tak dále. Pardubice drží všechny pěstičky. Ahojky, Dana V.

 

Milí cestovatelé, přeji vám cestu bez problémů a hodně dobrodružství. Zatím to vypadá jako pohádka. Je to pěkný to číst v klidu panelákového bytu. Díky za informace. Irena ( jsem v duchu s vámi)

 

Díky moc za zprávy z  Afriky. Přeji všem hodně skvělých zážitků a hodně energie na zdolání Kili!! :-) Zdraví Markéta

 

Zdravím všechny, přeji, ať se daří!  Děkuji za info zprávy a držím palce!!!  Eva F.

 

Ahoj všem pod Kili!! Přiznávám, že jsem byla v šoku a nevěřila jsem, jak vidím, je možné i nemožné. Přeji Vám na této dobrodružné cestě plno krásných zážitků, žádné zdravotní problémy, dostatek sil a stmelenou partu.Těším se na nové informace,

Zdena L.

 

Ahoj, díky moc za zprávy o cestě na Kili, posílám ji našim roskařům, hlavně těm, kteří cestě fandí… Přišel mi dotaz, kdo je vozíčkář,  já napsala, že Danka Bláhová.

Mějte se pěkně. Zdravím mnohokrát,

Majka.

   

Zdravíme účastníky expedice a přejeme úspěšné zdolání nejvyšší hory Afriky a bezproblémový návrat domů. Zároveň Vám děkujeme za zasílání zpráv.

Předáváme je ostatním členům Rosky Brno-venkov. S pozdravem

Ctibor D.

 

Nebudu se rozepisovat. Jedním slovem vystihnu vše. BORCI. Ahoj Dana

 

Moji milí, jste skvělí a není možné zůstat v klidu před tím, co jste dokázali. Smekám a přeji stejně úspěšný návrat. Čekáme vás doma. Jsem na vás pyšná moc!!!!

Lenka K.

 

Fakt BOMBÁÁÁÁÁÁ, vrchol zdolán, jupíííí to mám ale radost.

Klára P.

 

To je super, gratulujeme celé expedici k úspěchu a přejeme šťastnou cestu domů, roskaři z Ostravy.

                                                                                                             

Expedice Kili dobyla vrchol!!!!!!!! Nutno podotknout, že expedice Kili je zdolání vrcholu Kilimandžára lidmi, kteří trpí onemocněním roztroušená skleróza. Jsem na ně hrdá, nepřekonali jenom vrchol, překonali sami sebe. Jsem na ně hrdá, jsou to borci!!!!!                  Lenka K.

 

Gratuluju a fandím!!!!  Hana S.                                                                                                              Jsou to velcí bouráci. Člověk může jen žasnout a smeknout klobouk. :-) Vašek P.

 

S obdivem zdravím všechny účastníky expedice a blahopřeju k jejímu zdaru. Jste moji hrdinové.

Pozdrav z Ostravy  od Jany G.

 

Děkuji vám za krásné zprávy a blahopřeji ke skvělému výkonu a přeji šťastný návrat do Prahy!

Zdravím! Eva F.

 

Úspěch celé RS expedice … gratulujeme… supeeer... těšíme se na vás... šťastný návrat :-))                        Jaroslav Z.

 

Fitness Klamovka blahopřeje těm, co dokážou překonat sami sebe!!!! Jste borci!!!!

Martin H.

 

Velká gratulace všem! A hlavně se v pořádku vraťte J.

                               Anna K.

 

Skláním se před Vámi, klobouk dolů, něco málo, bohužel, o tom vím. Ukázali jste, co to znamená víra, co znamená věřit a bojovat za to. Šiřte, prosím tuto víru v život a ideu jít dál. Držím moc palce!!!

                                                 Jiří H.

 

O životě se nemá snít, ale žít své sny... Neuvěřitelné se stalo skutečností! Gratuluji za všechny z DMA a upřímně smekáme klobouk. Jdete nám všem příkladem.            Matěj L.

 

Velká gratulace všem! A hlavně se v pořádku vraťte J.

                                            Anna K.

 

Móóóc gratuluji všem, dokázali jste, že s RS lze zvládnout i Kili J. Kdo chce, ten holt může J. Přeji šťastný návrat!!!

                      Věra S.

 

Zdravíme všechny, zvlášť naši Danku s Mišákem. Měl jsem humor, než jste odjížděli, ale až teď si uvědomuju, co jste dokázali. Je až neuvěřitelný, co lidé s vaším handicapem dokážou zvládnout. Hluboce se klaním přede všemi a šťastnou cestu domů.

                                         Roman B.

    

Nebuďte skromní, podařilo se! Blahopřeji a pozdravuji všechny.

                                          Vlastimila Š.

 

Skvělé!! Moc jsme drželi palce!           Romana

    

Hluboce se skláním. Totálně jsem vše přehodnotil a výsledkem je, že nic není nemožné. Moc Vám všem děkuji. Senzace. Super. V pořádku se vraťte domů.         Vašek P.

 

Jste dobří, gratuluju :-)). Kéž by takových vrcholů (a nejen vertikálních) bylo ve Vašich životech více J.

Moji drazí, byla jsem s vámi tělem i duší. Posunuli jste společně hranici nemožného a stanuli na vrcholu. Jsem na vás pyšná.

                                            Jana M.

 

Obrovská gratulace!!! Jsem ráda, že jsem se mohla stát součástí něčeho tak krásného!!! jsem na vás hrdááá!!!

                                            Olga L.

 

Gratulace všem!!!!!!!! Pavlíku, těším se v neděli ;).

                                          Lucie K.

 

Moc vám gratuluji!!!! Myšy, jsi prostě neuvěřitelná J. Všichni jste dobří. Já bych se tam nevysoukala.        Liba B.

 

Velká gratulace a speciální pozdrav pro Myši, mám z vás radost a těším se na film :-))).                  Lucie B.

 

Gratuluji, obdivuji odvahu a držím palce všem, co se nevzdávají...

                                           Simona Z. I.

 

Obrovská gratulace všem a hlavně veliká poklona, JSTE ÚŽASNÍ!!! :-)                                          Stáňa L.

 

Gratuluji, gratuluji a zase gratuluji a za celé sdružení Parkinson Slovácko moc děkuji. Moc děkuji i za Vás samé a za jiné skupiny zdravotně postižených, které zde není možné vyjmenovat. Abych vysvětlil to poděkování. Expedice RS KiLi vynesla a umístila na vrcholu Kilimanjara vlaječku s logem našeho sdružení...

                                          Jan Š.

            

Běhá mi mráz po zádech z toho, co jste dokázali a jsem pyšný, že vás znám!!! Jste báječný „Kililidičky“. Těším se na Vás všechny na letišti! Pája                                Pavel K.      

 

Blahopřeji všem z Killy family a přeji šťastný návrat domů. Jste úžasní a blahopřeji všem!                Hana N.

 

Vše sledujeme a je to super. Pěkný pobyt na zbytek dní, šťastnou cestu domů.                               Helena N.

 

Vítáme vás v realitě, ještě jednou blahopřeji vám všem ke všemu, co jste dokázali. Jste úžasní a dali jste pořádnou lekci nám – bez RS. Minimálně v tom, jak se stavět k problémům, které se nám zdají nepřekonatelné. Moc si vás vážím!             Hana N.

 

Ahoj všichni, moc gratuluji a těším se na zážitky a fotky a film.                                              Klára K.

 

                                                                Sestavil Jaroslav Zika