TPL_ESW_EASYPEASY_ADDITIONAL_INFORMATION

                                 Roskutak final

Maskota pro Rosku Praha „ Roskutáka“ vytvořil výtvarník Jaroslav Bezděk

TPL_ESW_EASYPEASY_SYSTEM_MESSAGE
TPL_ESW_EASYPEASY_MAIN_CONTENT

Přihlásili jsme se do těchto tří kategorii: fotografie, literární tvorba a kombinovaná technika (ruční práce)

Tak jako loni i letos jsme se přihlásili do celostátní soutěže O CENU MODRÉHO SLONA, kterou pořádá SDRUŽENÍ ARTEFAKTUM.CZ a CENTRUM PRO ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÉ Libereckého kraje, o. s.

Do první kategorie – fotografie – jsme poslali hned dva soubory. Jeden od Petra Žižky nazvaný Zima na Vysočině a druhý soubor od Bohuslava Večeři pod podobným názvem Jaro na Vysočině.

Do literární tvorby jsme pak dodali sešitek povídek, který byl vydán pod názvem  „Tajemství čtverečkovaného sešitu“ od Evy Zavadilové.

A do kategorie – kombinovaná technika (ruční práce) – jsme přihlásili kolekci výrobků našich členů. Obsahovala náušnice, náramky a náhrdelníky z korálků. Z plastické modelovací hmoty (z fima) ji ještě doplňovaly různé přívěšky.

Soutěžní exponáty jsme poslali porotě a pak čekali a čekali. A nač? No doufali jsme přece, že alespoň částečně uspějeme a že budeme pozváni na závěrečné předávání cen do liberecké zoo.

A jsme tu. Vloni jsme to nestihli a tak jsme si šli letos nejprve prohlédnout libereckou novorenesanční radnici. Po příjezdu do zoo jsme si prošli i ji. Byli jsme také zvědaví na soutěžní příspěvky ostatních. Však na nás v pavilonu žiraf už čekaly. Tentokrát jsme všechno stihli a ve 13 hodin jsme již seděli na zdejší letní scéně. To bylo to správné místo pro vyhlášení výsledků. Pěkně po kategoriích. A tak najednou zaznělo:

„Hlavní cenu v kategorii fotografie získává – Petr Žižka, Jihlava.“

Pak ještě obdrželi čestná uznání za uměleckou tvorbu prezentovanou v VI. ročníku celostátní soutěže o CENU MODRÉHO SLONA:

Bohuslav Večeřa za fotografii,

Eva Zavadilová za literaturu,

kolektiv ROSKA Jihlava za kombinovanou techniku (ruční práce).

Vzhledem k tomu, že konkurence byla veliká, tak náš úspěch byl až neuvěřitelný a z těchto ocenění máme velikou nelíčenou radost.

Bohuslav Večeřa

TPL_ESW_EASYPEASY_ADDITIONAL_INFORMATION

Procvičování paměti a kognitivních funkcí zábavnou formou

Procvicovani pameti