TPL_ESW_EASYPEASY_ADDITIONAL_INFORMATION

                                 Roskutak final

Maskota pro Rosku Praha „ Roskutáka“ vytvořil výtvarník Jaroslav Bezděk

TPL_ESW_EASYPEASY_SYSTEM_MESSAGE
TPL_ESW_EASYPEASY_MAIN_CONTENT

Již třetím rokem vydala Roska ve spolupráci se svými partnery vkusný stolní kalendář.

Jsou v něm umělecká díla dalšího mladého umělce-keramika  s RS a to Jiřího Dudychy. Každý týden v roce v něm najdete přinejmenším jednu jeho jedno keramické dílo.

Jiří o sobě říká  Měl jsem to štěstí a narodil jsem se zdráv. Plnými doušky jsem si užíval toho pocitu, že mne mé tělo nezradí. Sbíral jsem brouky, koketoval s lezením na skály, kondičně běhal, plaval. Zkrátka měl radost z pohybu. Ve dvacátém roce mého života ale nastal zlom - roztroušená skleróza. Ty dva roky beznaděje bych už nechtěl prožít.

     Řízením osudu jsem mohl pokračovat v rodinné tradici a věnovat se keramice. Našel jsem nový smysl existence, keramika začala vyplňovat můj život, moje plány do budoucna. Mám to štěstí že můj otec patří k nejvýznamnějším keramikům - sochařům v naší republice. Tím že řídím svůj ateliér realizující výhradně jeho tvorbu, mohu se podílet na vzniku krásných věcí.      

    Chvíle, které mohu prožívat při setkání s tátovými přáteli - výtvarníky mi dávají zapomenout na to, co jsem díky RS ztratil. Sednuli-li si za hrnčířský kruh, do nejistých rukou se vrací síla i cit. Slabé nohy si vzpomenou na chvíle běhání. Když aranžuji výstavu a nesu-li jedinečný exponát, mám jistotu, že neškobrtnu.                                                                  Umění je tak velké, že vyplňuje celého člověka říká správně Gustave Flauber.

Jirka žije a pracuje v Litomyšli. Pravidelně vystavuje na mnoha místech po ČR..

Tento ojedinělý stolní kalendář Rosky na příští rok o formátu 30x17 cm, který je i dobrou prezentací všech lidí s roztroušenou sklerózou si můžete objednat, nejlépe hromadně, do vyčerpéní zásob je zdarma. 

Objednávky přijímá a prodej zajišťuje MS centrum Roska v Praze, Praha 7, Tusarova 10/1438, tel./fax: 266 712 511, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,  a všechny regionální pobočky Roska.

Neváhejte a objednejte si náš unikátní kalendář co nejdříve.

 

                                                                                                       Jaroslav Zika