TPL_ESW_EASYPEASY_ADDITIONAL_INFORMATION

                                 Roskutak final

Maskota pro Rosku Praha „ Roskutáka“ vytvořil výtvarník Jaroslav Bezděk

TPL_ESW_EASYPEASY_SYSTEM_MESSAGE
TPL_ESW_EASYPEASY_MAIN_CONTENT

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR vydala publikaci „Pomůcky pro osoby se zdravotním postižením". Tato publikace je mezi laickou i odbornou veřejností očekávána s velkou netrpělivostí. Obsahuje totiž v současnosti velmi žhavé téma, kterým je problematika kompenzačních pomůcek určených osobám se zdravotním postižením, jejich získání a úhrada. Je to velmi rozsáhlé a komplikované téma, ve kterém není vždy zcela snadné se orientovat. Zvláště pak nyní, kdy počínaje 1.1.2012
a v některých případech počínaje 1.4.2012 vstoupilo v účinnost několik zcela nových, „reformních" zákonů. Uvedené zákony tuto problematiku upravují zcela nově a v mnoha případech značně odlišně od úpravy z minulého období.

Tato publikace, jež volně navazuje na její velmi úspěšnou a poptávanou předchůdkyni, kterou NRZP ČR vydala v roce 2005 pod názvem „Pomůcky pro zdravotně postižené", jde ve svých ambicích ještě mnohem dále. Klade si za cíl nejen laickou, ale i odbornou veřejnost seznámit s novou, nyní platnou legislativou, ale zároveň i uživatelům pomůcek co nejvíce pomoci při nelehkém výběru, získání a úhradě té „jejich" kompenzační pomůcky, jež jim bude plně vyhovovat a perfektně sloužit.

Pokud vás tedy tato problematika nyní zajímá a je pro vás více než aktuální, a to ať už
z pohledu prostého uživatele některých pomůcek, jenž plánuje pořídit si novou místo té, která už dosloužila, nebo
z pohledu odborníka, který se výběrem, doporučením, či distribucí pomůcek profesionálně zabývá, či dokonce živí, věřím, že po této publikaci rádi sáhnete. Že se pro vás všechny stane nepostradatelným pomocníkem, ve kterém jsou nejen shromážděny všechny aktuální zákony, jimiž se „svět pomůcek pro osoby se zdravotním postižením" řídí, ale zároveň obsahuje
i základní praktické rady, jaký způsob pořízení pomůcky zvolit
a jak ji vybrat.

Publikaci objednávejte na tel. čísle 266 753 421, emailem na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo písemně na adrese NRZP ČR, Partyzánská 7, 170 00 Praha 7. Cena publikace je 100 Kč.

Michal Dvořák